Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 9. prosince 2022 Vratislav

Mě nezajímají Rusi, mě nezajímá Ukrajina

30. 09. 2022 22:06:32
Šok. Tedy aspoň pro mne. Výrok Oka můry je horší než kdyby se televizní hlasatelka během vysílání svlékla do naha. Vlastně to by nebylo ještě tak zlé. Kdyby se třeba pozvracela.

Tedy, jediné co ho zajímá je on. Doslova ti říká - ty mrtvoly Rusů i Ukrajinců, ty mrtvé nebo zmrzačené matky a děti jsou mě absolutně lhostejné. Nevím, ale pro mne to zní neuvěřitelně. On si vyleze na tribunu a vylévá žluč. O jeho osobním životě toho moc nevím. Má maminku? To to pak doma neschytal?

Je tu jeden problém. Ty, kdo jsi členem jeho strany, ty kdo ho volíš a slyšíš tato slova, pokud to v hlavě nemáš úplně vymazaný, musí ti dojít, že člověk s tímto myšlením, jednoho dne, kdyby se dostal k moci, začne řvát, mě nezajímají lidé kteří volí jiné strany, mě zajímají jen ti, kteří volí mou stranu. A pak bude následovat, mě nezajímáš ani jako člen naší strany, mě zajímá jen, zda stojíš za mnou.

Zkus přestat poslouchat, co možná zní dobře tvým uším, zkus logicky uvažovat, zda tento člověk opravdu je to co hledáš. Snaž se najít z toho co řve, jeho charakter. Tady se pro jeho voliče opravdu hodí to Kunderovo – jsme spojenci svých vlastních hrobníků – z románu Nesmrtelnost.

Podíváš-li se upřímně na celou věc tak, jak skutečně vypadá, musíš přece vidět, že oba národy, Rusové i Ukrajinci, byly poštvány proti sobě. Že zde bylo zaseto nepřátelství na staletí. Pro nikoho není lehké hodit za hlavu smrt svého syna, otce či matky. Zdá se, že to zatím drtivá většina světa chápe. Že jenom takoví Oka můrové, toužící po moci, Klausové, mající v Rusku miliony, lidé závistiví, zlí, hledající nějakou skulinku, aby z toho něco vytěžili, aniž si uvědomují, že toto stejně nevyřeší jejich problémy a mindráky, kterých jsou plni. Rád vzpomínám na Šimka, který nám ukazoval Klause takového, jaký skutečně je, leč zbytečně.

Četl jsem výpověď nějakého ruského vojáka, který mluví o tom, že byli naváděni svým velením, aby zabíjeli i civilisty. Jistě, má to logiku. Mrtví už bojovat nebudou A vědí, že je to jediná cesta, vyvraždit tento národ, protože se jim nikdy nepoddá. A vědí, že pokud nechtějí být za své činy potrestáni, a to bude opravdu tvrdé, musí vyhrát. Vítězové mají vždycky pravdu.

Osobně nejsem příznivcem žádné politické strany, vím jen jedno, nikdy bych Oka můry ani Trikoloru nevolil. Klaus jednou řekl, tu Puškinovu medaili od Putina bych vrátil, JEN KDYBY mě vedli na popraviště. Já říkám, slušný člověk by tyto strany nevolil, I KDYBY ho vedli na popraviště. Současné Fialově vládě která je ve velmi těžké situaci, konečně jako celý svět, vyčítám jen jedno, a to stejně jako Babišovi, že zákon tvrdě nevyužívá a netrestá ty, kteří ho porušují a republice škodí, pokud jsou bohatí, mocní. Měli by si vzpomenout na slova Voskovce a Wericha...proč jenom chudák trhan patří do žaláře, vždyť mezi boháči jsou take potvory.

Každý politický sup dobře ví, že taková doba je ideální k tomu, aby se prodral nahoru. A když to nevyjde? Historie ukazuje že když vyhráli ti čestní, velkoryse vše odustili. A když mu to vyjde...no uvidíte , pokud to dovolíte.

Zavzpomínejte co Oka můra říkal během celé války. Napřed přišel s historickým právem Ruska. Pak řval, že mír dosáhneme, pokud přestaneme Ukrajinu podporovat, což by blbec neřekl, kdybys mu hubu rozbil. A když vidí, kam se točí svět, přichází s tím, že ho Rusko ani Ukrajina nezajímají. Opravdu si myslíte, že takový průběh může mít někdo, kdo se rozhoduje po zralé úvaze, ve snaze najít spravedlivé řešení?

On ani nepochopil tu paní, co mu vlepila ten koláč do obličeje. Začal to vysvětlovat jako politický akt. Přitom ta paní, když koláč pekla, myslela jen a jen na něj.

Vy co ho volíte, nebuďte jak dostihoví psi, kteří se ženou za hadrovým zajícem a nevidí nalevo, napravo. Máte svou představu věci řešit? Prosím, tak mluvte, navrhujte, ale neřaďte se do zástupu, zústaňte svoji, nebuďte jako krysy následující svého krysaře. Určitě milujete své děti. Tak jako je milují Ukrajinské matky. A nebuďte slepí, jednoho dne by vase děti mohly být ve stejné situaci. A mohli by jste slyšet z jiných států, co nám je po nich. Dost používáte to Trumpovo – Amerika první. Pochopitelně nevím, jak by se zachoval v této situaci, v každém případě si myslím, že by nešel Rusům na ruku. Jak říkám, nevím. Ale jeho Amerika první jsem chápal v té rovině, že nebudeme podporovat státy, kteří se jednoho dne stejně otočí proti nám, což se stalo několikrát. Že budeme v těchto věcech víc přemýšlet. A vůbec bych nerozuměl tomu, kdyby se k Ukrajině obrátil zády. To je lhostejnost pomoci napadenému, A myslím si že za takovou cenu by cpát Ameriku první, nechtěl. Ale jak říkám, nevím.

Autor: Ladislav Vorel | pátek 30.9.2022 22:06 | karma článku: 43.95 | přečteno: 10493x

Další články blogera

Ladislav Vorel

Jak špinavě z některých úst může znít slovo mír

O panu Klausovi jsem kdysi napsal blog – Jan Werich o Václavu Klausovi. Mistr zde říká, že jsou na světě ústa, ze kterých i taková slova jako růže nebo láska, mohou znít jako výkal

4.11.2022 v 15:53 | Karma článku: 24.89 | Přečteno: 532 | Diskuse

Ladislav Vorel

Klaus nás nezklamal, volil Oka můru

Samozřejmě, že by bylo tentokrát hloupé si myslet, že Václav neví. Naopak, ví velice dobře, ale to už je jeho styl nebo spíš povaha. Republika ho už nechce, nevzala ani rodinné dítě Trikoloru, tak aspoň nějak uškodit.

7.10.2022 v 20:03 | Karma článku: 18.54 | Přečteno: 486 | Diskuse

Ladislav Vorel

Doufám, že vás Putin neposlechne

Viděl jsem obrázek z Václavského náměstí, kde byl transparent Czech first /Češi první/. Mám to chápat tak, že má Putin nechat Ukrajinu Ukrajinou a prvně se vrhnout na Čechy?

16.9.2022 v 18:10 | Karma článku: 22.92 | Přečteno: 559 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivan Kazimour

Nebylo to porvé

Když 24. února 2022 napadlo Rusko vojensky zaskočilo to celý svět, naší zemi nevyjímaje. Vyvolalo to velkou vlnu solidarity s ukrajinskými lidmi. Hovořilo se o bezprecedentním kroku, ale nebylo tomu tak.

9.12.2022 v 1:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Izrael po volbách: Boj s časem (Aktualizováno)

Koaliční rozhovory o sestavení „pravicově-ultrapravicové“ národně náboženské vlády v čele s šéfem Likudu Benjaminem Netanjahuem nepokračují tak hladce, jak si mnozí představovali. Možná včetně Netanjahua.

8.12.2022 v 20:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Michal Vimmer

Kdy padne Fiala ?

Nespokojenci jsou zoufalí : parlament zabetonovaný pohodlnou většinou Fialové 5ky slibuje jen další 3 roky beznaděje. Když si odmyslíme, že místo Fialovy party je v nabídce jedině Babiš, nevězíme po krk v bahně, ale v mlze, že by

8.12.2022 v 14:41 | Karma článku: 23.77 | Přečteno: 881 | Diskuse

Václav Kunft

Tak on Putin vlastně chrání Ukrajinu před Polskem.

Bajkař Putin přišel s dalším výmyslem, ruský medvěd chrání krasavici Ukrajinu před nenasytným polským zubrem.

8.12.2022 v 9:49 | Karma článku: 24.11 | Přečteno: 387 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Trocha drobností z historie

Každý převrat ve společnosti je příležitostí k tomu, jak se dostat k penězům a majetku, jak uchvátit moc a jak ovládat společnost. Potvrzuje to historie nejméně už od cca 15. Století.

8.12.2022 v 7:04 | Karma článku: 19.96 | Přečteno: 398 |
Počet článků 40 Celková karma 29.12 Průměrná čtenost 987

Starec, ktery si rad povida. nejlepe u sklenky cerveneho

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Zemřela Kirstie Alleyová. Hvězda trilogie Kdopak to mluví podlehla rakovině

Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to...

Politik opustil partnerku a děti po šestnácti letech kvůli pornoherečce

Německý politik Hagen Reinhold (44) opustil svoji dlouholetou partnerku Karoline Preislerovou (51), se kterou má tři...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...

Založili si rodinnou farmu, dnes jejich obrat míří k deseti milionům

K podnikání je přivedla společná láska k dobrému a zdravému jídlu. Přestože mají manželé Kuderovi dvě malé děti,...