Plíšková, Srýcová a naše tenisky vůbec

21. 06. 2019 2:01:16
Dnešní tenis a sport vlastně vůbec , se hodně změnil tím, že na něj můžeme sázet. Stáváte se tím vlastně součástí zápasu.

Když vám taková sázka vyjde, je dotýčná skvělá hráčka, co opravdu umí. Miláček, kterému jste ochotný odpustit všechno. Na stranu jde vše negativní a kdyby se snad někdo pokoušel vašeho miláčka kritizovat – jako ted já – pak je to podle vás hlupák, který ničemu nerozumí. Ovšem když prohrá a vy jste ztratili nějakou tu tisícovku.....

Odměny v tenisu jsou natolik vysoké, že budí obojí. Respekt i závist. Ceské tenisky mají opravdu pěkné zastoupení v světové špičce. Jenže mě zaráží jiná věc. Jejich chování. Vůbec nejhorší je Barbara Strýcová. Její sprosté výrazy během zápasu, když se ji nedaří, jsou daleko za hranicí slušného chování. Nechápu, že tenisová asociace to netrestá. Vždyt v ochozech jsou mnohdy i děti, o slušných lidech, kterým se takové jednání příčí, nemluvě. Vím, většinou netuší, co všechno se může z úst ženy linout, neumí česky. Těžko by věřili. Anebo její reakce vůči rozhodčím. Dovedete si představit, že by si něco takového dovolil třeba fotbalista či hokejista? Určitě by si pár zápasů nezahrál. Nevím kde v sobě bere omluvu pro sebe samu. Kritizuje Sarapovou, jak se nebaví, jak je nekamarádská. Chtěli by jste kamarádku s takovým vyjadřováním? A když v době, kdy bud kvůli trestům /Sarapová/ či zraněním tenisová špička nehrála, nechala se slyšet, že je to tak dobře, že aspon dostanou příležitost ty další hráčky. Mám tomu rozumět tak, že Slavie s Plzní ve fotbale by to měly na chvilku zabalit, aby dostala příležitost vyhrát taky treba Dukla?

Druhým takovým, jenže ještě pestrobarevnějším pokladem našeho ženského tenisu je Karolína Plíšková. Osobně si myslím, že kromě hladového přístupu k penězům /mám ráda Monte Carlo, tam jsou opravdu bohatí lidé/, který ukázala při olympiádě, kdy měla možnost reprezentovat naši republiku a vymluvila se /jistě, tam to nesype/ je to až příliš velká sobeckost. Její reakce na kritiku, že na olympidu nejela – a to si myslíte, že jsem ležela, já tvrdě trénovala – dokazuje, že myslí jen a jen na sebe. Vůbec ji nenapadlo, že by taky vrátila troche tenisovym fanouškům, udělala jim radost za jejich přízen nějakou tou medailí.

Když si vypomenu jak my kluci, tenkrát ještě v komunistickém Ceskoslovensku, snili o tom, že bychom si mohli zahrát fotbal s lvíčkem na tričku, že by každý kluk dal nevím co za to, kdyby mohl reprezentovat zemi na olympiádě ....člověk nechápe. Plíšková na jedné straně říká, že ji to nevadí, že je u lidí neoblíbená, ale zároven jindy zase říká, aby ji fandili. Ví, jak je v tomto sportě divák důležitý, že jeho fandění může být mnohdy velmi důležitý factor.

U starších lidí má smůlu v tom, že ji nepřidá ani to tetování. Vím, je to dnes moda, ale I tady v USA se zdá, že je na ústupu. Když si uvědomíte kolik peněz, bolesti to stojí, když se rozhodnete to odstranit. A co víc, ne vždy je to perfektní, zůstanou jizvy. Tak jako tak, nikdo jí to nebere, ale ani ona nemůže druhým diktovat, co si o tom mají myslet. Za nás to meli jen kriminálníci. Když mě jedna mladá přítelkyně řekla - no ale ty přece víš, že nejsem zločinec – řekl jsem ji jistě, jenže oni to nedělali proto, že byli zločinci, oni si mrzačili pokožku proto, že nebyli moc inteligentní. Prostě my starší to většinou neberem, nikdo vám to nemůže zakazovat, ale ani vy nám nemůžete diktovat, co si máme myslet. Prostě tady se asi bude muset smiřit s tím, že mezi staršími mít moc fandů nebude.

Když ze vzteku /I když ho měla právem/ rozbila ten podstavec u rozhodčí a dostala, zase právem, pokutu, stejně se to nedá porovnat s tím, jak by za takový projev zlosti byl potrestán fotbalista či hokejista.

Pokud jde o jejího manžela, bylo neuvěřitelné co prohlásil, když se ocitla na chvilku na špičce žebříčku. Prý se to dá srovnat s Nedvědovým zlatým míčem ve fotbale. A to prý byl sportovní novinář. Kdyby to bylo v cyklistice, přirovnal bych to k tomu, že se na chvíli ocitla na špičce peletonu, to nemělo hodnotu ani etapového vítězství. A navíc to bylo v době kdy nehrála Serena, Kvítová, Sarapová. Tak nevím, bud si o nás myslí, že jsme hlupáci, nebo je něco v nepořádku s ním.

Pokud jde o Kvitovou, myslím, že zraje. Podle mého názoru, kdyby neměla tolik smůly se zdravím, je už dávno jedničkou. Navíc, I když někde mluví, má opravdu inteligentní projev. Dříve, když opravdu zářila, po každém prohraném zápase se vymlouvala, že nebyla fit. Bylo to mnohdy legrační, když po takovém zápase řekla – nechci se vymlouvat na zdraví, ale...- a začala se vymlouvat. Prostě nějak nechápala, že prohrát i pro hvězdu jejího formátu, je lidské. Ale už to nedělá. Trochu trapně působila i ta fotka v luxusním autě, ne to nebyla od druhých závist, jen se to zdálo trochu nevkusné. Ale je mladá, že jo. To, že platí daně jinde mež doma, to dělají všichni, není to fair, ale když to tak páni politici vymysleli, prostě to tak je.

Můj největší tenisový miláček byla Safarová, asi že jsem taky z Brna. Nejsem žádný fanda Vondráčkové, ale myslím si, že když někdo chodí s ženatým chlapem, chodí s ženatým chlapem. Mnohdy – a jsou-li tam děti – se dá leccos spravit. A že říká, že už byl mezi Plekancem a Vondráčkovou konec, kdo jí to řekl? Plekanec? A to její, ti co mě znají zní dost hloupě. To má být jako důkaz? Ale budiž, je to jen a jen jejich věc, pro mne to znamená jen, že jsem stratil svou nejoblíbenější tenisku.

Takže mě zbyla jen vycházející, zatím hvězdička, Vondroušová, která umí hrát, I o svém tetování říká, že se ho snaží zakrýt a platí doma daně. Well, to si myslím, že by měla změnit, nemá cenu aby jako jediná tímto způsobem přispívala, když může ty peníze použít pro ty, co má ráda.

Autor: Ladislav Vorel | pátek 21.6.2019 2:01 | karma článku: 10.13 | přečteno: 363x

Další články blogera

Ladislav Vorel

Návrat k naší dobré ústavní tradici…opravdu pane Fiala?

Dobrá ústavni tradice? Možná pro vás, pane Fiala. Nevim přesně kterou dobu máte na mysli. I komunisté by mohli přijít s návrhem, že by se mohla navrátit dobra tradice diktatury proletariátu, kdy se tolik nevraždilo.

12.7.2019 v 3:08 | Karma článku: 25.97 | Přečteno: 972 | Diskuse

Ladislav Vorel

Fiala je po Zemanovi další Pánbů v Cechách

Je to neuvěřitelné. Problém se Zemanem, který si opravdu dělá co chce, poslanci nejsou schopni vyřešit, třeba tím, že složí mandáty a odejdou, tak to Fiala hodí na lidi.

8.7.2019 v 21:29 | Karma článku: 36.60 | Přečteno: 1701 | Diskuse

Ladislav Vorel

Pan prezident Zeman říká, že v ústavě není napsáno kdy má ministra vyměnit

Well, je to tam pane prezidente. A je to tam napsáno tak jasně, aby to I průměrně inteligentní občan pochopil. Je tam napsáno - tehdy, když premier podá návrh. Tečka.

5.7.2019 v 19:01 | Karma článku: 27.50 | Přečteno: 804 | Diskuse

Ladislav Vorel

Zeman by Drahoše neporazil, kdyby mu Drahoš sám nepomohl

Drahoš řekl při rozhovoru v Epicentrum, že během předvolební kampaně, když se ucházel o úřad prezidenta, se jeho tým nedopustil žádné fatální chyby.

2.7.2019 v 21:03 | Karma článku: 21.42 | Přečteno: 1706 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Ještě větší průser, než jsme si mysleli.

Tak nám o víkendu začala liga. Pro Spartu se má nová sezóna nést ve znamení totální obrody, jak herní, tak výsledkový. Pro začátek se nekonalo nic, Slovácko slavilo a sparťanský fanoušek, aby hned na startu chodil kanálama.

16.7.2019 v 17:43 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 326 | Diskuse

Jan Kraváček

Český úspěch v pohárové Evropě

Jakkoliv bývá český fotbal často podceňovaný, jen těžko může někdo zpochybnit jeho výsledky dosažené v posledních letech v pohárové Evropě. Jak si tedy vlastně teď relativně k našim finančním možnostem vedeme a co do budoucna?

12.7.2019 v 7:05 | Karma článku: 19.93 | Přečteno: 1740 | Diskuse

Jan Lunga

Fotbal potřebuje změnu pravidel stejně jako ryba čerstvou vodu

Začíná další fotbalová sezona, všichni fandové se na ni moc těšíme, jen máme obavy, že víc jak o sport tam půjde o „šachy“, které budou provádět funkcionáři, rozhodčí nebo samotní hráči.

11.7.2019 v 0:49 | Karma článku: 9.89 | Přečteno: 282 | Diskuse

Josef Hnidzik

2004: Tenký led mezi radostí a smutkem!

" Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je tenká." Tato věta se z úst komentátorů i samotných sportovců ozývá celkem často. Je to klišé, výmluva nebo zkrátka holý fakt?

9.7.2019 v 17:08 | Karma článku: 6.75 | Přečteno: 115 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Vítej zpátky Nico. A usmaž se v pekle Jidáši.

O čem se dlouho špitalo mezi sparťanskýma fanouškama a s nadšením ryčelo mezi těma slávistickejma, se stalo skutečností. Nicolae Stanciu se stal sešívkou. Další natruc Luftjardy, nebo logická snaha posílit tým před kvaldou o LM?

7.7.2019 v 21:22 | Karma článku: 28.77 | Přečteno: 4798 | Diskuse
Počet článků 20 Celková karma 23.80 Průměrná čtenost 645
Starec, ktery si rad povida. nejlepe u sklenky cerveneho

Najdete na iDNES.cz