Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ten kdo kupuje si ženu, je dáblův muž a otrokář

17. 03. 2017 0:49:18
Když jsem poslouchal Paroubka a jeho víru, ujištování, že se jeho žena k němu vrátí, skoro mně zatrnulo. I když v žádném případě nepatřím mezi příznivce a obdivovatele paní Petry, v té chvíli mně ji přišlo líto.

Uvědomil jsem si, že je v pasti /Paroubkovo - budu postupovat tvrdě/, ze které nebude lehké uniknout. Jeho - ona se vrátí - neznělo jako víra ze znalosti situace, ale jako jistota. On se postará. Bude tvrdý. Tedy k někomu, jak tvrdí, koho 10 let miloval. Samozřejmě, pokud dělala to, co on chtěl. Kdyby ji opravdu miloval, nechá ji jít. Nebude se dívat na to, jak vedle něho trpí bytost, kterou miluje. Jenže on přece ví lépe než ona, jestli ho miluje, či ne. Vrátí se. On se postará. Bude postupovat tvrdě. Zní to, jako že ona je jeho vlastnictví, jako že se mu pokouší ukrást něco, co je přece jeho.

Viděl jsem hodně kluků a mužů, které opustila jejich láska. Zažil jsem to pochopitelně i na vlastní kůži. Taková věc se prostě stane. Ale nikdy jsem neviděl nikoho, kdo by přesvědčoval druhé - a taky proč?- ona se vrátí. Znělo to jako ortel. To si rozmyslí, nevrátit se. Spíš vyhrůžka, než víra. Konečně její matka to už má za sebou. Tolik nepřátelství mezi nimi bylo a najednou otočila. Po přátelském, upřímném rozhovoru. Rád bych ho slyšel. Takhle rychle nezměnila názor na zetě snad ještě žádná tchyně na světě. Paroubek ví na každého něco. Spíš ledové zastrašování, vyhrožování od buldozera, který by mohl uškodit, tím, že promluví. Vzpomínáte si na to, jak když Paroubek opustil svoji první ženu, jeho syn začal otce tvrdě napadat, vyčítat mu že opustil matku? Jenže synáček zmlknul dřív, než se stačil podruhé nadechnout. Zmrazit někoho, to Paroubek umí. Rodina nerodina, všichni budou držet hubu. Když se ho Petra snažila v dopise uklidnit tím, že ho má ráda jako otce její dcery, bylo to naivní. To Paroubek nebere.

Mluví o desetiletém, štastném manželství. Opravdu bylo? Možná pro něho. Oba dva se snažili ošidit lásku. Paní Petra pro sliby zářivé kariery, blahobyt, život v horní části společnosti. On z pouhého chtění, mít vedle sebe každou noc krásnou holku. To snad chce každý chlap, jenže ne za každou cenu. Ač sám, pěkně prorostlý bůček, nezajímá ho, co cítí vedle něho jeho žena, jak se musí přemáhat. Až to došlo tak daleko, že se jí to tělo vedle začalo protivit. Ani vedle nejkrásnější ženy na světě, bych nechtěl být tím tělem. Tedy opravdu štastné manželství? Nebo spíš hlavně a za každou cenu uspokojit sebe? Moderní způsob dobrovolného otrokářství. Jenže zkuste vzít vzteklému buldokovi jeho kost. Je připraven pokousat kohokoliv.

Paní Petra chtěla namluvit všem, a hlavně sama sobě, že je jiná, že ví co dělá, že ostatní tomu nerozumí. Jako by šlo to co lidi vidí, ukecat, že je to jinak. Dnes vidí, že nic takového neexistuje, že je stejná, jako každá jiná. Touží po lásce jako takové, po té obyčejné. Už jí došlo jaký je rozdíl mezi pusou z lásky a tou, co se dát musí. Koupila kočku v pytli a dnes už vidí, že to růžové, jím namalované, nejenže nevyšlo, ale že to ani nestálo za to. Ze chce žít a dýchat a že má před sebou ještě slušnou řádku let, které může opravdu prožít. První signál asi zažila, když Reflex uveřejnil tu koláž, kdy po vzoru Johna Lenona s jeho láskou, leží ona v posteli s tou svojí. Kdyby Paroubka opravdu milovala, zasmála by se tomu, shledala by to vtipné a pravdivé, řekla by si po vzoru pana Wericha - každej jsme nějakej - prostě by se jí to nedotklo. Jenže místo toho se psychicky sesypala a chtěli týdeník zažalovat. Jenom proto, že jim nastavil zrcadlo.

Paroubek chce něco, co nemá právo žádat. Tedy aby pokračovala v něčem, co je nad její síly. Neštítí se k tomu použít i vlastní dcerku. Ona přece chce, aby se tatínek s maminkou k sobě vrátili. Ríká to, protože je ještě malá a spoustu věcí nedovede pochopit. To chce přece skoro každé dítě rozvádějících se rodičů. Až vyroste a uvidí, co by to pro maminku obnášelo, pochopí a bude ráda, že se na tom nepodílela. Ale ani to Paroubka nezajímá. On chce. Dcerka je v této chvíli jen prostředek.

Každý chlap ví, že když láska skončí, /a v tomto případě tam snad ani nebyla, to jen rozum našeptával, výhody vztahu/ nemůže dělat nic. Jen stát a smutně se dívat, jak mu odchází. Může být neštastný, snad i prosit, plakat, padnout na kolena, to všechno s ním láska může udělat, to se dá pochopit, to je lidské. Ale zuřit? Vyhrožovat, budu postupovat tvrdě? Ten chlap nikdy nemiloval, ten jenom chtěl. Jistě, má potvrzení o tom, že jsou manželé. Ten papír je dobrovolná legalizace vztahu dvou lidí. To není otrokářský glejt po jednu stranu, že vlastní toho druhého. Snad se to povede a bude mít jiný papír. O rozvodu. Nechápu, proč do toho tahá veřejnost. Co vlastně chce? Aby mu pomohli? Koho chce přesvědčit a o čem? Přece v takové situaci by měl mít na prvním místě milovanou bytost. A on se snaží poštvat proti ní kohokoliv. Divná láska.

Dokáže uboze vyčítat, že ji zachránil život. I když je spíš hanba, že taková možnost není po každého, on se naparuje špinavými známostmi. To mu nevadí. Jenže zachránit život komukoliv by asi učinila většina z nás, pokud by měla možnost, Bez řečí, bez nároků, bez vyčítání. Kdysi dávno jeden můj přítel říkal ...Husáka nenávidím, ale kdyby potřeboval ke své záchraně mou krev, samozřejmě ji poskytnu .Cítíte jak lidi cítí, pane?

Psycholog kterého jste navštívili, použil šablonu Plzáka. Bohužel, ta nebyla pro tento druh manželství. Kdyby to bylo tak jednoduché .. nebiji ji, dávám ji peníze... to by pak bylo vyřešeno vztahů. Bohužel jen pro jednoho. To - má se dobře, tak at drží hubu i tělo a poslušně šlape, to jaksi nefunguje. A to je dobře. Už jenom to, jak se rychle měníš. Ze zamilovaného muže na tvrdasa, který umí ukázat svou tvrdou tvář. Budu tvrdej. Připadá mi to, jako když ženě přineseš kytku růží, seš plný líbezných slov, ale ona tě prostě nechce, tak jí s tou kytkou rozmlátíš hubu.

Podle mého názoru se Petra vrátit nemůže. Ten rozvod nebude v žádném případě procházka růžovou zahradou, bude tvrdě platit za to, co si sama přivodila. Bude to cesta peklem, ale chce-li svobodu, nic jiného jí nezbývá. Churchill řekl, když procházíš peklem, nesmíš zastavit...musíš pokračovat.

Všechna tato "jiná manželství" něčím smrdí. Možná se vidíš ve svém příteli Rathovi, má ženy hned dvě, vrátí se z vězení k manželce, ale spát jde k t druhé a onz ani jedna neceknou Prostě našel dvě ženy bez hrdosti, ale co je komu potom, že. A na rozdíl od tebe, vždy vypadal přitažlivě po ženy. Stejně to bylo u Stajdlů. V jednom rozhovoru se snažila udělat z čtenářů blbce, a říkala, že je to" jiný druh manželství". Prostě sloužím mu a tiše čekám, snažím se být hodná, aby mě neodkopl. A stejně odkopl. Chcete to - prosím - ale nesnažte se přesvědčit normální lidi, že je to normální. Všichni ti, co si mohou dovolit tyto ženy, to vědí, jak to je a pojistí se, už když si je berou. Pamatuji se, jak jednou Bakala říkal - ale úplně zbytečně - nemyslete si o nás, že jsme hloupí. Prostě chtěl naznačit, jak to mají zařízené. Ale my si nemyslíme, že jste hloupí ani náhodou, to ne. Jen pro některé z nás jste tak trochu hnusní.

Autor: Ladislav Vorel | pátek 17.3.2017 0:49 | karma článku: 14.30 | přečteno: 374x

Další články blogera

Ladislav Vorel

Skoro detektivka - uhodnete o kom mluvím?

Jsou věci mezi nebem a zemí, kterým nerozumíme, které nechápeme.Je to tím, že jsme limitováni a nezbývá nám nic jiného,než se s tím smířit.Vzít to tak jak to je.Ale pak jsou také věci, přímo tady, mezi námi,které nechápeme jinak.

17.7.2017 v 20:16 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 108 | Diskuse

Ladislav Vorel

Prezident potřebuje zřídit novou funkci aneb Ovčáček sprostaček

Jsou věci mezi nebem a zemí, kterým nerozumíme, které nechápeme.Je to tím, že jsme limitováni a nezbývá nám nic jiného,než se s tím smířit,vzít to tak, jak to je Ale pak jsou také věci,přímo tady mezi námi, které nechápeme jinak.

20.6.2017 v 11:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 78 | Diskuse

Ladislav Vorel

O sprostých slovech, sprostých výrazech a sprostotě jako takové

Tak 64 poslanců se rozhodlo užít důvěru kterou dostali od voličů k prosazování toho, abychom za urážku prezidenta byli zavíráni. Přitom já si myslím, že je to otevřený útok veřejných činitelů na svobodu občanů.

3.4.2017 v 3:59 | Karma článku: 13.51 | Přečteno: 541 | Diskuse

Ladislav Vorel

Těch 64 poslanců musí jít

Tak to prostě s name je. Nestaráme se. Vzruší a rozčilí nás vždycky něco, co už opravdu řve do očí. No a páni poslanci to pak , proto aby byl klid, zametou pod koberec.

28.3.2017 v 21:07 | Karma článku: 9.71 | Přečteno: 523 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Martin Houška

Slavíme 129 let od vzniku výmluvy na lenost

Za pár dní naše planeta oslaví významné výročí a to 129 let od počátků automobilové historie. Nestali jsme se však otroky našich plechových miláčků?

18.11.2017 v 18:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 5 | Diskuse

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 17.48 | Přečteno: 136 | Diskuse

Karel Ábelovský

Souboj mozků a názorů

... kandidatura na prezidenta, nic jiného není a ani by být neměla. Zaznívají zde však nestoudné názory, že prezidentští kandidáti mají prázdné programy, že na to nemají; velmi pravděpodobně jde jen o prázdné výkřiky z neznalosti

18.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 7.76 | Přečteno: 194 | Diskuse

Pavel Kamas

Jak a proč investovat - část 1/3

Důvod známe všichni, přinese nám to užitek. Ať finanční či jiný. A způsobů jak investovat je nepřeberné množství. Charita, děti, akcie, vzdělání, umění ... Zde je můj pohled na 2 investice z oblasti financí a jednu nefinanční.

18.11.2017 v 16:01 | Karma článku: 8.00 | Přečteno: 194 | Diskuse

Marcel Matušák

Poděkování českým řidičům z Ukrajiny!

Tento článek je pokus o sondu do kvality ukrajinských řidičů, jejich stylu jízdy a jejich myšlení na silnici. A samozřejmě také jejich vozů.

18.11.2017 v 15:09 | Karma článku: 17.68 | Přečteno: 495 | Diskuse
Počet článků 9 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 404
Starec, ktery si rad povida. nejlepe u sklenky cerveneho


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.