Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vlastenectví, Kvítová, politici a my

28. 07. 2014 22:43:17
V žádném případě není jednoduché se vyjadřovat k situacím jako je ta s Kvítovou. I když uděláte vše pro to, aby jste se vyjádřil naprosto přesně, můžete být pochopen jinak, než to myslíte. Přesto bych to rád zkusil, už jenom proto, že mám pocit, že profesionální novináři do toho chut nemají. A navíc vše zkomplikovat svým prohlášením ten politickej troubelík, které zaznělo jak z dob tvrdého komunismu. Vyčítat mu, že inteligencí nezáří nelze. Byl zvolen. Jak je to možný nevím, neví to ani on sám, ale páni politici s tatíčkem Klausem to mají zařízeno tak, že si ta místa rozdělí jak oni chtějí. A když jim na to někdo sáhne, je diletant, politice nerozumí a rázem jsou v jednom šiku. Kalousek, Klaus, Sobotka....

Dovolte mě, abych začal tím vlastenectvím. Jako dospívající jinoch jsem byl unesen knihou Tolstého Vojna a mír. Kníže i mužik nasazují životy, strádají, bojují za svobodu Ruska. Umění Tolstého mě ukázalo vlastenectví ruského člověka bez rozdílu na jeho postavení ve společnosti. O to víc jsem byl zaražen když válka skončila, všechny útrapy knížete končí, vrací se do přepychu, zatím co mužik strádá dál. Tenkrát jsem poprvé zapochyboval, je-li bída lepší od soukmenovce, či od někoho, kdo mluví jinou řečí. Jistě, je tady zem, kterou milujem, s kterou jsme srostli, je to něco co je v nás, s čím jsme se narodili. A přece. Když jsem slyšel Klause se naparovat, že zařídil aby nějaký podnik nedostali cizinci, ale aby zůstal v českých rukou, nechápal jsem. I když ten Cech bude větší darebák, který bude zaměstnance víc okrádat, hůř je platit, než ten cizinec, pořád je to lepší protože z tebe dře kůži Cech. Logika pana Klause. Tedy ne ten chytřejší, schopnější, pod kterým podnik bude prosperovat, to není vodítko pro výběr, prostě Cech. U Klause mě už nic nepřekvapí,/kdybych měl moc zjednám na Ukrajině pořádek to by snad hlupák neřekl,kdybys mu hubu rozbil/ jeho prohlášení jsou neuvěřitelná. Takže ono to vlastenectví je sice krásná věc, ale je tady pořád smečka připravena zneužít ho ve vlastní prospěch.

Ještě než přejdu k politikům, rád bych řekl svůj názor na něco, co je v Cechách vžito. A to názor, že Ceši jsou strašně závistiví. Měl jsem možnost poznat hodně národností, protože žiji v USA a tady opravdu potkáte lidi ze všech koutů světa. A dovolím si tvrdit jedno. Ano, lidi jsou občas hodně závistiví, ale Ceši na tom nejsou hůř než ostatní národy. Jistě, nemohu dokázat, mám to jen podloženo vlastní zkušeností, ale viděl jsem závistí trápícího se Poláka, Kenana i Němce, prostě nebylo to o nic lepší, než ta závist česká.

Jestliže opomeneme tu moudrou hlavu, která by nejraději lidi zbavovala občanství a pomalu nastolovala praktiky, kterých se Ceši tak těžce zbavili, ani pan Babiš nezazářil. Svým prohlášením, že stát nic netratí jednak z Kvítové udělal blbečka, proč tedy to celé formální stěhování, když sama říká kvůli daním, ta musí být tedy podle Babiše pěkně blbá, a pak taky pomalu chytá ten politickej vyrus, myslí si, protože jsem to já řekl, lidi uvěří a bude klid. Všechno se musí prostě nechat projít časem a lidi zapomenou. Ne tedy najít nějaké východisko, třeba že kdo žije v republice během roku víc než 6 měsíců, musí se danově podílet na její správě. Užívá spoustu věcí, na které musí občané přispívat, je tedy naproste fair že svůj podíl platí. Ono odstranit nedostatky z různých nařízení ani není zájem. Vemte si Sobotku. Bere peníze za to, že je hlášený trvale někde jinde, než kde bydlí. Peníze tedy z pohledu zákona bere legálně. Ale že by se tedy toto nařízení mělo poopravit, že nejenom je tam hlášený, ale že tam musí opravdu bydlet, aby ty výdaje opravdu měl. A přitom Sobotka je ten, který by toto opravdu nehorázné nařízení mohl nechat upravit. Jenže penízky zanic kapou, takže zaujmeme pozici mrtvého brouka. A toto je prosím premier republiky české. Peníze opravdu nesmrdí. A co Babiš? Ví to, hlásá jak všechnu špínu odvážní smetou a ....

To ani nemluvím o šlechetném Rathovi, který vidí spousty nedostatků, které by se měli, třeba ve věznici změnit, /už tolik neřve, už je venku, ale snad pánbů dá a vrátí se, aby mohl ve svém šlechetném tažení pokračovat/ a vůbec si nevšimne jak je nelogické brát náhrady, sedí-li dotyčný poslanec ve vězení a nepotřebuje je. A celá sněmovna mlčí.

Nakonec tedy ta Kvítová. Abych to těm, kteří mě budou chtít osolit usnadnil, předesílám, nemám to děvče zrovna v lásce. Jistě, fandím jí, když hraje proti cizince, ale jsem na opačné straně, nastupuje-li proti jiné Cešce. To snad smím. Zdá se mě falešná. To její věčné, já se nechci vymlouvat na zranění, ale vymlouvá se, nebo když jedna naše teniska vypadla a Kvítová nastupovala proti její přemožitelce...Já ji pomstím, já..prdlajs pomstí, hraje za sebe a ne aby někoho pomstila. To už byla upřimnější letos ve Wimbledonu, když se jí novinář ptal co tomu říká, že se tři dostaly tak daleko, odpověděla, že ona se soustředuje sama na sebe. Nic proti tomu, ale proč předtím ty silácké řeči. Prostě celý její přístup mě nesedí. Tady v USA máme desítky sportovců, kteří vydělají ročně přes 10 milionů dolarů, mají další miliony za reklamy a nestěhují se. Platí daně doma. Ale to nechci vinit Kvítovou, to jsou nedostaky doma, které politici nemají zájem měnit, neb se jim hodí také.

Autor: Ladislav Vorel | pondělí 28.7.2014 22:43 | karma článku: 11.26 | přečteno: 438x

Další články blogera

Ladislav Vorel

Skoro detektivka - uhodnete o kom mluvím?

Jsou věci mezi nebem a zemí, kterým nerozumíme, které nechápeme.Je to tím, že jsme limitováni a nezbývá nám nic jiného,než se s tím smířit.Vzít to tak jak to je.Ale pak jsou také věci, přímo tady, mezi námi,které nechápeme jinak.

17.7.2017 v 20:16 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 108 | Diskuse

Ladislav Vorel

Prezident potřebuje zřídit novou funkci aneb Ovčáček sprostaček

Jsou věci mezi nebem a zemí, kterým nerozumíme, které nechápeme.Je to tím, že jsme limitováni a nezbývá nám nic jiného,než se s tím smířit,vzít to tak, jak to je Ale pak jsou také věci,přímo tady mezi námi, které nechápeme jinak.

20.6.2017 v 11:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 78 | Diskuse

Ladislav Vorel

O sprostých slovech, sprostých výrazech a sprostotě jako takové

Tak 64 poslanců se rozhodlo užít důvěru kterou dostali od voličů k prosazování toho, abychom za urážku prezidenta byli zavíráni. Přitom já si myslím, že je to otevřený útok veřejných činitelů na svobodu občanů.

3.4.2017 v 3:59 | Karma článku: 13.51 | Přečteno: 541 | Diskuse

Ladislav Vorel

Těch 64 poslanců musí jít

Tak to prostě s name je. Nestaráme se. Vzruší a rozčilí nás vždycky něco, co už opravdu řve do očí. No a páni poslanci to pak , proto aby byl klid, zametou pod koberec.

28.3.2017 v 21:07 | Karma článku: 9.71 | Přečteno: 523 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Zeman, Babiš, Bartoš a ti další, jsou osvícení!

A fakt nekecám. Už tolik času to mám možnost pozorovat. A to aniž bych o to zrovinka nějak stála. Mám i důkazy!

18.11.2017 v 17:40 | Karma článku: 10.40 | Přečteno: 339 | Diskuse

Lubomír Vít

Je křesťanství jenom pohádka?

To do nás vtloukali komunisté. Ve škole nás učili, že náboženství vzniklo aby ovládalo masy. Dokonce byla písnička, poručíme větru dešti,kdy má pršet a kdy vát.

18.11.2017 v 16:31 | Karma článku: 14.59 | Přečteno: 280 |

Mirka Švarcová

Mí prarodiče jsou pašáci!

Procházím se po domě, je ve mně malá dušička, je mi úzko. V tom domě jsem strávila celé svoje dětství. Krásné dětství. S babi a dědou v líbánkách i hádkách, ale vždy s nimi byla ve finále velká legrace.

18.11.2017 v 15:37 | Karma článku: 20.54 | Přečteno: 409 | Diskuse

Pavel Vrba

Horor, co povstal z mlžného oparu.

K tomu, když si ještě pomyslím, že k tomu došlo vlastně díky mé vlastní iniciativě. Ach jo. Na druhou stranu, zase kdyby k tomu nedošlo, neuvědomil bych si, jaké existuje propojení mezi jízdou autem v mlze, úklidem a nákupem.

18.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 9.77 | Přečteno: 201 | Diskuse

David Gruber

Hlubiny študákovy duše – písemka z matematiky 1939 – prezidentští kandidáti v roce 2017

Včerejší den se týkal studentů, televize Nova tedy měla o nich klasický film z roku 1939. Zajímalo mne, jaké příklady měli septimáni na závěrečnou písemku z matematiky. A co ty příklady vypovídají o úrovni vzdělanosti tehdy a dnes

18.11.2017 v 13:47 | Karma článku: 27.18 | Přečteno: 822 | Diskuse
Počet článků 9 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 404
Starec, ktery si rad povida. nejlepe u sklenky cerveneho


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.